Vadászat

Szarvasbika vadászat

A világhírű magyar gímbika-populáció legjelentősebb része a Dunántúlon él. A kiváló genetikai adottságok mellett az optimális élőhelyi feltételeknek és a szakszerű vadgazdálkodásnak köszönhetően a magyarországi gímbikavadászat továbbra is őrzi régi rangját. Leggyakoribb és egyben legszebb vadászati formája a cserkelés, de főként a délutáni órákban magaslesről is vadásszák. Kapitális trófeájú gímbikák elejtéséhez vendégeinknek azt javasoljuk, hogy 4-5 vadásznapot szánjanak a vadászatra. Vadászata kombinálható vaddisznó lesvadászatával is.


Őzbak vadászat

A magyar őzpopuláció világhírét egyrészt a bőséges és kitűnő élőhelyi adottságoknak, másrészt a több évtizedes, tudatos vadgazdálkodásnak köszönheti.

A mezőgazdasági területek mellett nagyon jelentős az erdős, legelős, kaszálós és ártéri élőhelyek aránya, melynek következtében őzbakvadászatainkon az autós vadászat mellett lehetőség nyílik a cserkeléses, magasleses vadászatra is.
Az átlagos trófeasúly 350-450 gr között van, de nem ritkák az 500-600 gr közötti agancsok sem.


Vaddisznó vadászat

A vaddisznó egyéni vadászatára egész évben lehetőség van, leggyakoribb formája a magasleses vadászat.
Igény szerint a vadászatot kombinálni lehet egyéb nagyvad (őzbak, gím) vadászatával is.

Az elejetett vadkanok nagy testűek, nem ritka köztük az érmes trófea.

Apróvad vadászat

Szervezünk tradicionális apróvadvadászatokat nyúlra és fácánra. Az őszi-téli tájban rendezett körvadászatok hangulata semmivel sem pótolható. Valamennyi területünk dombvidéken található, a mezőgazdasági területek mellett jelentős az erdők, bokrosok és nádasok aránya is. A fenti természeti adottságoknak és sokéves szakmai tapasztalatunknak köszönhetően a magasan repülő fácánokkal sportos vadászatokat nyújtanak.